Ammattiin valmistuneet 2022

Tredusta valmistui lähes 1 700 osaajaa työelämään – onnittelemme!

Tampereen seudun ammattiopisto Tredusta valmistui tänä keväänä 1 660 uutta osaajaa työelämää tai jatko-opintoja varten. Ammatillisen perustutkinnon suoritti 1 472, ammattitutkinnon 128 ja erikoisammattitutkinnon 60 opiskelijaa.

Perustutkinnon suorittaneista 87 suoritti kaksoistutkinnon eli ammatillisen perustutkinnon ja ylioppilastutkinnon.

Tredun kevätjuhlaa vietetään toimipisteissä

Parin viime vuoden ajan Tredun kevätjuhla on koronarajoitusten vuoksi siirtynyt virtuaaliseen videomuotoon. Koronarajoitusten heikentymisen vuoksi tänä vuonna kevätjuhlia päästään viettämään toimipisteissä paikan päällä. Toimipisteiden kevätjuhlien käytettävissä ovat Tredun Mediapoliksen opiskelijoiden kokoamat videot: ammatillisen johtajan Kirsi Viskarin puhe, työelämän edustajan Joonas Kupiaisen (Kiilto Oy) puhe sekä perinteinen Suvivirsi kesäisellä kuvituksella.

Kevätjuhlissa juhlistetaan lukuvuoden 2021-2022 päätöstä, kesäloman alkua sekä eri ammatteihin ja kaksoistutkintoihin valmistuvia tredulaisia.

Löydät tästä tutkinnoittain kaikkien niiden valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

  • Ajoneuvoalan ammattitutkinto, Myynnin ja asiakaspalvelun osaamisala: Juuso Ruoko, Roni Salakari

    Ajoneuvoalan ammattitutkinto, Työnjohdon osaamisala: Jan Karhu

    Autoalan perustutkinto, Autokorinkorjauksen osaamisala: Heikki Hietalahti, Minttu Ilonen, Jussi Törmä

    Autoalan perustutkinto, Automaalauksen osaamisala: Eero Hyväkkö, Justus Hämäläinen, Michael Ohtonen, Mustafa Rahimi, Jarko Salmela

    Autoalan perustutkinto, Autotekniikan osaamisala: Obeid Abdallah, Matias Aho, Otto Ahonen, Ahmad Akbarzadeh, Artem Baranov, Artur Baranov, Osman Bas, Karim Benkara, Atte Filipoff, Petri Forsberg, Aaro Färlin, Mikko Haapalehto, Kimi Helander, Lauri Humaloja, Fida Husseini, Najibollah Husseini, Julius Hynnä, Eveliina Hyriäinen, Niclas Häkkinen, Tuomas Ikävalko, Joachim Into, Sami Isokääntä, Topi Jalonen, Jesse Juhola, Onni Järvinen, Jani Kannisto, Mikhail Karvinen, Niko Keistinen, Toni Kekki, Solmu Ketola, Arttu Kivioja, Mikko Kivistö, Pyry Koivunen, Niina Kontra, Tony Kotirinta, Jami Kuohukivi, Stepan Kuznetsov, Jan Kämäräinen, Lauri Lahtinen, Salla Lehtomäki, Saku Lehtonen, Jesse Liljaranta, Nicholas Lindroos, Petri Lindström, Saara Luotonen, Fanni Mikkola, Sakari Niemenmaa, Jere Nieminen, Joona Nordgren, Eetu Oikarainen, Vili Oksanen, Eetu Olkkonen, Osku Orastie, Pekka Paananen, Oskari Parkko, Mahdi Qasemi, Riku Rasi, Alireza Rasuli, Ibrahim Razai, Matias Reponen, Elli Ritonen, Joonas Rouhiainen, Rene Ryökäs, Ville Saarentola, Rasmus Seppälä, Toni Sivenius, Miro Soikkeli, Joel Souto, Jani Toppari, Aatu Tuppurainen, Eero Viheriäkoski, Niilo Virtanen

  • Elintarvikealan perustutkinto, Leipomoalan osaamisala: Hale Al-Faani, Zahrah Ali Noorulddin, Entesar Al-Tameemi, Jenna Aulamo, Ayse Bas, Loubna El Afif, Salla Hakala, Kaltouma Hamdale, Mari Hautakangas, Julia Heiskanen, Laura Hokkanen, Merima Ibisevic, Veera Ketomäki, Nida Khan, Sinikka Kivelä, Katja Knaapi, Tarnieda Kreeratiarnon, Veera Kuosmanen, Janissa Kyllönen, Julia Lundqvist, Dhuha Mahdi, Lesia Mashkovska, Nazly Mohamed Saleem, Julia Ollikainen, Iisa Pappinen, Oskari Puusa, Hanna Pöyhönen, Mia Rantanen, Sofia Ranto, Sanni Ruotsalainen, Noora Seppänen, Aleksi Tammela, Galina Timofeeva, Mayara Viera Nieminen

    Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto: Jani Hirvikoski, Sanni Karhu, Jonna Keljo, Annemari Kinnunen, Marja Leppänen, Marja Savolainen, Ilona Seulanto

  • Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Ihon hoidon osaamisala:
    Amanda Ahola, Iida Alamäki, Tiia Bister, Inari Guttorm, Hennariikka Haapa-aho, Nella Hinkkala, Pinja Hämeenniemi, Reetta Kangas, Brenda Lylyoja, Parvin Malikova, Milja Mäki-Opas, Ida-Maria Naaralainen, Nibras Najafi, Maria Sabanova, Kastehelmi Sirviö, Neea Verronen, Jaana Virtanen

    Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Kampaajatyön osaamisala:
    Anna Aavamo, Wasan Amer, Janina Brusila, Noora Heikkilä, Mette Hintikka, Melina Hutko, Emmi Hänninen, Iida Iltanen, Shukria Jalaluddin, Sanni Järvenpää, Tatjana Karieva, Iiris Kaunismäki, Niina Kell, Sonja Koivisto, Hajer Mathloum, Jonna Mickos, Alisa Närjänen, Kadri Ohaechesi, Elviira Rasi, Jenni Saarenmaa, Laura Saarinen, Noora Saarinen, Sofia Saikkonen, Elena Sinkkonen, Sanna Soini, Lotta Tapiola

    Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Parturityön osaamisala:
    Haval Saed

  • Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto, Johtamisen ja yritysjohtamisen osaamisala:
    Sauli Alimaa, Mirka Forsström, Minna Gold, Teemu Heinonen, Ville Heinonen, Marjut Herranen, Annika Hirvelä, Jarkko Hovilainen, Heikki Itätalo, Katri Joentakanen, Jarmo Kauhanen, Jyri Kekki, Teemu Keronen, Kaisa Kukkohovi, Laura Laine, Marianna Lehtinen, Susanna Lehtonen, Camilia Lyhteilä, Sanna Matihaldi, Pia Moijanen, Jyrki Nieminen, Anna Pasanen, Minna Reunavuori, Merja Ristolainen, Jonna Ritala, Anne Terävä, Marja-Liisa Viantie

    Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Jenni Ahokas, Annika Hirvonen, Elina Holstikko, Petri Huhtala, Anu Huppunen, Rista Ingelius, Jouni Juutilainen, Sofia Kondratiev, Ella Kunnila, Riikka Lehto, Jaana Lähteenmäki, Topi Salminen, Tiia Tervo, Sofia Uotila

  • Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen osaamisala: Mohammed Abbas, Kati Aro, Charlotte Binaud, Mohammad Hamada, Emilia Kiviniemi, Nadja Korhonen, Miia Laaksonen, Mila Leppänen, Maria Marjamäki, Christa Rannelma, Seija Räikkönen, Susanna Sillanpää

    Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, Perhepäivähoidon osaamisala: Riina Ahovainio, Tuula Juhala, Marjo Viitanen

    Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Nuoriso- ja yhteisöohjauksen osaamisala: Burhan Ali, Sky Hellman, Mirzaman Javadi, Terhi Järvensivu, Suvi Kaisla, Joona Karlsson, Anu Kirjavainen, Maiju Lehtola, Feizer Odhiambo, Joni Paavilainen, Kelen Paz Guevara, Jaakko Pentti, Johanna Pirkola, Maisa Raimaa, Jesper Rauma, Verna Salmi, Terhi Supperi, Roosa Syrjälä, Emma Vuoristo, Jenna Välimäki, Joonas Wallin, Miika Ylenius

    Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Varhaiskasvatuksen ja perhetoiminnan osaamisala: Jenna Aho, Tanja Andrejeff, Julia Dahlman, Johanna Haapala, Pinja Hakkarainen, Laura Heino, Anna-Lotta Helmikkala, Julia Hovivuori, Jenni Kariniemi, Annika Koskinen, Ada Kosonen, Veeti Laakso, Katariina Laaksonen, Kiira Lahti, Sara Lehmusto, Maria Maakanen, Emmi Munkki, Valtteri Myllynen, Aura Mäkinen, Elina Pohjola, Kati Pulkkinen, Katriina Pullinen, Satu Raudanpää, Venla Saari, Anu Saarijärvi, Vuokko Tammisalo, Kalle Taurén, Nea Virtanen

  • Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Asennuksen ja automaation osaamisala: Hassan Ahmadi, Roni Ahvenjärvi, Joel Alanko, Omer Al-Dawah, Konsta Alhola, Besmillah Anvari, Harpo Hallivuo, Samuli Harju, Hossein Hasani, Joona Helevirta, Majed Husseen, Patrik Huttunen, Zeyad Jabbooree, Kari Kalapudas, Riku Kalenius, Niko Kerola, Mohammad Khavari, Miikka Koivuniemi, Konsta Kovala, Christian Laine, Mohammad Mahdi, Aleksi Metsänen, Jimmy Multisilta, Toni Nikander, Juuso Nurmi, Oskari Oinonen, Sarwar Othman Salih, Miko Paakasuo, Eetu Pelkonen, Danius Peri, Veikka Pitkäaho, Niko Pitkänen, Tuomas Pitkäranta, Santtu Rajala, Topi Rantanen, Nowrouz Rezaei, Jirko Riikonen, Matti Räty, Vikram Saharan, Tuomas Salminen, Lassi Salo, Ayad Sherzad, Henry Slapö, Petteri Tervonen, Iivari Toivanen, Arno Uusi-Penttilä, Aleksi Uusitalo, Niko Vähäkyttä, JiaLu Wang

    Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Tuotantotekniikan osaamisala: Isabella Backman, Aapo Försti, Razeq Gholami, Nestori Heickell, Aapo Heiskanen, Juhani Huhtala, Topias Kapanen, Wasee Karimi, Jani Keitaanniemi, Veeti Koivu, Niko Kolehmainen, Aarne Kuokka, Joni Lahtinen, Heikki Majaniemi, Tommi Miettinen, Vili Mäkinen, Jami Määttä, Onni Niippa, Jake Pulakka, Nico Puranen, Marko Puumalainen, Amin Rezaei, Elias Saarinen, Tatu Santanen, Leevi Surakka, Ville Taneli, Lauri Tolonen, Juho Tommila, Miikka Tyni, Joona Vänninen, Blake Wilson, Antti Ylivakeri

    Koneasennuksen ja kunnossapidon erikoisammattitutkinto: Aleksi Hietanen

    Kuljetusalan ammattitutkinto, Henkilökuljetusten osaamisala: Tita Haapasaari, Tero Jokinen, Pekka Kauppi, Murad Rsho, Pauliina Salonen

  • Kuljetusalan ammattitutkinto, Kuljetusalan työnjohdon osaamisala: Ismo Saarinen

    Kuljetusalan ammattitutkinto, Tavarakuljetusten osaamisala: Joona Hypén

  • Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, Työvalmennuksen osaamisala: Kirsi Haque, Valentina Savolainen, Veera Siimesmaa, Jani Särkilampi, Leila Viertola, Taina Weckström

    Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, Vammaisalan ja erityisen tuen osaamisala: Kati Pyrhönen, Henna Siiriä-Kaukola

  • Laboratorioalan perustutkinto: Mari Anttila, Maryam Feizi, Valtteri Janhunen, Mohadeseh Khavari, Roosa Kiuru, Mari Laasonen, Sanna Lehtonen, Erika Mentula, Mariya Nikolova, Juhani Niskanen, Alex Osuchukwu, Hanna Pannula, Julia Poikonen, Sara Saarinen, Shilan Sabri, Matilda Sjöberg, Laura Talonen, Sonja Teppana, Heidi Virtanen, Ida Väisänen, Tomas Wikman

  • Lentokoneasennuksen perustutkinto, Avioniikan osaamisala: Roni Ahonen, Connor Bain, Oskar Bärlund, Pauliina Hartikainen, Niko Helevirta, Emma Honkala, Kalle Jokihaara, Arttu Jylänki, Kasper Kangasniemi, Patrik Keipilä, Tino Keskimaa, Ville Keskinen, Jesse Kinnunen, Pyry Koivunen, Aaro Kolari, Oskari Kuningas, Tuukka Kupiainen, Taavi Liimatainen, Joakim Majamäki, Jere Markunmäki, Roni Mustalahti, Tero Mäntysalo, Rasmus Niemi, Teemu Nurminen, Juho Ojala, Luukas Ojanen, Teemu Palonen, Joonas Raittila, Johannes Riuttamäki, Matias Saukko, Daniel Szemenyei, Joonas Tuhkanen, Kaspar Valkila, Niko Veittikoski, Niklas Vesterberg, Justus Viitanen, Harri Väisänen, Eid Yaqobi

    Lentokoneasennuksen perustutkinto, Lentokoneasennuksen osaamisala: Khaweya Sozaraj

  • Liiketoiminnan ammattitutkinto, Liiketoiminnan palveluiden osaamisala: Anniina Autio, Virve Hannonen, Maria Hietaniemi, Jarkko Jokela, Krista Kokkonen, Marianne Koski, Heta Lahtinen, Jaana Liljeqvist, Pauliina Manninen, Milla Meriläinen, Sanna Mustonen, Linda Mäenpää, Rita Nieminen, Anu Niskanen, Ida Palomäki, Roosa Rättäri, Susanna Siltanen, Tiina Ukkola

    Liiketoiminnan ammattitutkinto, Myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala: Riikka Brofelt, Antti Heikkinen, Mari Lahti, Marjaana Lähdesmäki, Elina Nikkinen, Pekka Ohtokangas, Niina Pesonen, Marika Päivinen, Ona Rantanen, Lotta Romero, Simo Salosara

    Liiketoiminnan ammattitutkinto, Taloushallinnon osaamisala: Ulla Frühholz, Lea Helin, Tiina Hytönen, Eveliina Kauppinen, Leena Koivuniemi, Sanna Palomäki, Jani Peltonen, Tia Poikolainen, Miia Rajamäki, Kirsti Ulkuniemi, Kaisa Virkkala, Marleena Virtanen

    Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto, Henkilöstöhallinnon osaamisala: Anniina Jaatinen

    Liiketoiminnan perustutkinto: Kiia Achrén, Tiina Ahlstedt, Jonni Aho, Aleksi Ahola, Arttu Ahola, Aliisa Ahvenvaara, Melinda Akin, Hannakaisa Alanen, Kia Alanko, Emmi Alavillamo, Veera Andersson, Mira Aumala, Isabella Azizi, Zeinab Bani-Muslim, Kristiina Berg, Hugo Boman, Rajdeep Brar, Atte Broms, Anastasiia Chukova, Amalia Csuka, Oksana Drab-Abrosimova, Petra Ekman, Luca Eriksson, Niilo Evikoski, Ali Ghorbanirad, Max Gustafsberg, Niko Haavisto, Maiju Haikka, Eemeli Haliseva, Otto Halkola, Senni Harjula, Heini Harjunen, Essi Hedman, Erik Heikkilä, Kasper Heinisuo, Sanni Heinämäki, Inka Heinänen, Aaro Heiska, Juuso Heleä, Kaapo Hellman, Sirpa Horko, Ivan Hristov, Sanja Hulkko, Peppi Huuhka, Ilona Ikola, Inka Isaksson, Leevi Isotalo, Joonas Janhunen, Luna Jasim, Veeti Joensuu, Laura Jokela, Toni Jokihaara, Piia Jokinen, Aleksi Jylhä, Juha Järvenpää, Roby Järventie, Eeva Kahrama, Eero Kaipila, Hunter Kallio, Jasmin Kallio, Sini Kalliomäki, Adele Kankkonen, Annika Karlsson, Helmi Keinonen, Miro Keränen, Niikko Kesti, Ruut Ketomäki, Sanna Kilpeläinen, Tomas Kinnunen, Annika Kivekäs, Joni Kivinen, Maija Kivistö, Paavo Kohonen, Arttu Koiranen, Nikolas Koistinen, Jaakko Koivisto, Sonja Koivula, Tuulia Komulainen, Joona Korhonen, Niko Korhonen, Alina Korniyenko, Essi Koskinen, Lauri Koskinen, Eevi Kosonen, Taija Kostiainen, Tiina Kumakari, Jami Kurjanen, Juuso Kuustie, Hugo Kyrkkö, Sampo Kähkönen, Rasmus Kähönen, Emilia Laakso, Matias Lahdelma, Roni Lahtinen, Veera Lahtinen, Janika Laine, Jussi Lamminmäki, Leevi Lampén, Heini Lehikoinen, Joni Lehtinen, Niklas Lindeman, Sini Loponen, Suvi Luomalahti, Eetu Lähteenmäki, Eemil Makkonen, Ganeshram Manisekaran, Myrsky Matero, Sara Mehrzai, Oskari Merelä, Henna Meronen, Santeri Mikkonen, Ali Reza Mohammadi, Arttu Moisio, Elina Mutikainen, Lassi Myllyharju, Teemu Myllykangas, Emilia Myrskyranta, Kalle Myrskyranta, Manu Mäenpää, Nella Mäensivu, Janika Mäkelä, Jyrki Mäntylä, Aimo Narvinen, Noora Niemi, Henrik Nieminen, Ilpo Nieminen, Piia Nieminen, Sanja Nieminen, Viljami Nieminen, Timo Niinimäki, Viivi Nikunoja, Joni Niskanen, Rasmus Nisula, Wäinö Nurminen, Ellen Nylund, Lotta Näppinen, Marko Nääppä, Nina Nääppä, Eerika Oino, Milla Ojala, Niko Ojala, Neea Ojaranta, Johanna Oksanen, Anna Omorodion, Amanda Palomaa, Arttu Parviainen, Heidi Pekkinen, Joel Pelkonen, Juho Peltonen, Oskari Peltoniemi, Riku Pesonen, Eetu Pohjola, Vili Pohjola, Heidi Poukkanen, Anniina Purakasmäki, Onni Puronurmi, Joona Pääkkönen, Nea Pääsky, Yasser Rahman, Joel Rantanen, Juha Rantanen, Laura Rantanen, Akseli Rautalahti, Mikke Repo, Jenni Reponen, Nea Rissanen, Zerafet Rizani, Tommi Roslöf, Emma Ruottinen, Ritva Ruponen, Anne-Mari Räihä, Masi Saarikko, Siri Saarilahti, Atte Saarinen, Salma Saarinen, Suvi-Tuuli Sainio, Veeti Salminen, Emilia Salo, Matias Salonen, Irene Sammalpärg, Perttu Seppälä, Veikka Seppälä, Ella Seppänen, Joonas Sihvonen, Milla Sillanpää, Minna Sirainen, Yana Sirkich, Eino Stepanov, Jussi Suhonen, Patrik Suonperä, Jenna Sutela, Mirva Suurnäkki, Laura Suutari, Matias Syrjäniemi, Samuel Syrjäniemi, Fanny Särkinen, Simon Särkkä, Eelis Tamminen, Hadi Taslim, Teea Tiala, Anni Tiilikka, Jami Tikander, Tuomas Touronen, Miika Turtinen, Valtteri Turvala, Nanna Tynkkynen, Rasmus Täyrönen, Kati Uosukainen, Teija Uusimäki, Jaana Vaanila, Petra Vaarala, Niina Vanhala, Joona Varpukari, Jussi Venetjoki, Hanna-Maria Vesala, Sofia Vesanen, Aku Viitanen, Judit Viitanen, Juuso Viitanen, Pinja Viitanen, Neea Viljanen, Sara Viljanmaa, Jere Virolainen, Oona Virtanen, Joni Vähäniitty, Daniel Välitalo, Jenna Willberg, Kion Williams, Anil Yüksek, Krista Åhman, Katariina Äikäs

  • Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala: Ahmed Abed, Mikael Apilasaho, Albert Derendeev, Reza Ebrahimi, Omar Hasan, Janne Hedman, Viljami Heikkinen, Santeri Helenius, Sampo Hietamäki, Kalle Hildén, Juho Hiltunen, Emil Holma, Lassi Huikuri, Riku Ikävalko, Niklas Jalonen, Kasper Jansson, Niko Jokinen, Neea Jompero, Niklas Kaapu, Mikael Kangaslampi, Kerkko Keränen, Henri Kivelä, Niklas Kokkonen, Hannes Korpela, Minna Koskinen, Leo Kulju, Joosu Kuuhimo, Jaakko Köntti, Roope Laitinen, Teemu Laitinen, Juha Lähteenmäki, Eevert Malmivuori, Niko Mattila, Riikka Mälkki, Jenni Niemelä, Heli Niemi, Severi Nieminen, Ado Nuhanovic, Heli Numminen, Mikael Numminen, Valtteri Orgolainen, Markku Pehkonen, Nicolas Perämäki, Ville Pohjalainen, Tihon Pripotenski, Eemeli Pöllänen, Miikka Raeniemi, Oskari Raivio, Camilla Rantanen, Jere Rantanen, Jenni Rask, Matias Rautalin, Jere Reimasaari, Robert Ridal, Miro Romppanen, Viljami Sarvijärvi, Niki Schroderus, Roope Silander, Eemeli Siuvo, Niko Suoranta, Akseli Sävilahti, Kheir Tigrine, Topias Tokola, Sami Tuomi, Konsta Urrila, Leevi Vienonen, Atte Ylä-Rakkola, Jerome Heikkilä, Mikko Heinola, Marko Järvinen, Mira Karhunen, Pavel Kariev, Veeti Makkonen, Sami Matikainen, Niklas Mäkelä, Elias Mäkinen, Heikki Nurminen, Jouni Palonen, Saku Palonen, Maro Saarinen, Nasir Safari, Safeullah Safi, Erik Stjopin, Samuel Terno, Joonatan Tuukkanen, Teemu Vuorinen

  • Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, Luontoalan osaamisala: Katri Hatanpää

  • Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto: Heli Hakio, Tuija Keisanen, Katja Laamanen, Jenni Lahtinen, Hanna Westman

  • Matkailualan perustutkinto, Majoituspalvelujen osaamisala: Riina Ahvenus, Amira Al-Jonaid, Veronica Amani, Tekla Brusila, Eerika Granlund, Veera Hietanen, Veera Karvonen, Gaimaine Kiluba, Lotta Koskinen, Malena Käsper, Pablo Medinilla Sánchez, Sonja Paasi, Peea Pajunen, Anneli Palukivi, Silja Prättälä, Riina Pälli, Kausar Qaderi, Saara Saarinen, Sella Sainio, Madelen Thoresen, Veera Viitala, Johanna Hiekkavirta, Aurora Kärkimäki, Jenni Lepistö, Linda Leppänen, Jade Seppälä, Emilia Yliheljo

    Matkailualan perustutkinto, Matkapalvelujen myynnin osaamisala: Lea Lindberg

  • Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala: Vira Alhoniemi, Niklas Castrén, Milo Helander, Saara Iikkanen, Milla Järvenmäki, Iina Järvinen, Mikki Kakko, Krista Kivimäki, Tommi Leino, Sofia Meronen, Mimmi Myyryläinen, Toni Mäkinen, Jonna Paananen, Saana Pajunen, Pinja Petäjä, Leo Piirto, Minna Pynnöniemi, Miika Rantanen, Julia Roschlau, Rico Rönn, Miia Soini, Taavi Taivainen, Ville Tapiola, Sofia Tuohimaa, Ronja Vaahterlinna, Valto Vaajalahti, Aaron Vanhatalo

    Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Julkaisutuotannon osaamisala: Mirjami Ahola, Aapo Aittamäki, Sereh Bojang, Leena Haldin, Heli Innala, Ada Isopahkala, Nikodem Janowski, Luka Kivelä, Karoliina Koljonen, Tini Kopra, Tuija Käki-Lahtinen, Heini Larjava, Sara Marin, Minna Mielonen, Salla Mäenpää, Viivi Mäkkylä, Ilmari Nurmi, Jaana Paukkunen, Eetu Peltomaa, Lotta Petäjäniemi, Ilona Przheleskovskaia, Masa Rapeli, Akseli Salkoaho, Martti Salmela, Iida Schwartz, Joonas Sillanaukee, Mikael Soinila, Pihla Telilä, Oskari Tuominen, Sofia Wiss

    Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Painoviestinnän osaamisala: Mikko Heino, Saku Salkolahti

  • Metsäalan ammattitutkinto, Metsäkoneenkuljetuksen osaamisala: Aarne Kulju

    Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneenkuljetuksen osaamisala: Lauri Alaspää, Tuomas Hietaniemi, Mikko Hirvijoki, Otto Koivula, Leevi Kurjenmaa, Eetu Lehtisaari, Veeti Liimatainen, Laura Linkoneva, Markus Lumia, Lassi Mäkinen, Aleksi Nopanen, Niko Ojamaa, Eetu Rantala, Antti Riikonen, Tuukka Salo, Teemu Savukoski, Simo Tahlo, Heikki Takala, Teemu Tammi, Heikki Valkama, Reko Vastamaa, Eveliina Veikkola, Elmo Veneskoski, Valtteri Vienola, Tomi Viinamäki

    Metsäalan perustutkinto, Metsätalouden osaamisala: Leevi Kuunila

  • Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto: Kirsi Lähteenmäki, Janika Rantanen, Satu Suihkonen, Helinä Tähkäpää

    Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto: Heljä Takalo

  • Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusmaalauksen osaamisala: Henri Anttila, Särgul Brinji, Isa-Mariia Haapanen, Mirka Hiltunen, Nematullah Karimi, Janne Leinonen, Ali M Nazari, Ali Nazari, Laura Niemi, Miia Niesniemi, Faith Pentland Maanoja, de jesus yocasti Puntier De Los Santos, Anna Senturk, Petra Tuomi, Ella Vesala

    Pintakäsittelyalan perustutkinto, Teollisen pintakäsittelyn osaamisala: Leevi Saikanmäki, Aida Salminen

  • Prosessiteollisuuden perustutkinto, Paperiteollisuuden osaamisala: Taneli Haikonen, Fathi Jama, Elisa Järvinen, Veikko Kalliomäki, Tuomo Keski-Sämpi, Mikko Koskinen, Lauri Lehtinen, Haris Leppälä, Juuso Mikkola, Simo Mäensivu, Reetta Nieminen, Karoliina Reivala, Jeremias Viinamäki

  • Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto: Bushra Toma

    Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala: Joona Alenius, Abdulmouin Bahader, Jouni Salonen, Barbro Virtanen

    Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, Toimitilahuollon osaamisala: Saska Gröndahl, Taija Haavisto, Thi Hoang, Satu Itä, Eija Jansson-Siren, Chanphen Jokinen, Helena Kanervo, Noora Kekälinen, Jonna Kokko, Julia Korina, Karoliina Kärkkäinen, Pornsawan Lehtinen, Bussakorn Luoto, Ce Ma, Marzieh Mehraban, Joni Mäki, Namphueng Mäkinen, Angjelina Paço-Vergopoulos, Marika Puustinen, Henri Ruissalo, Pirjo Wuorio, Kathy Yowa, Jingyan Zhu

    Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto: Tommi Lampinen, Anu Vilppo, Sanna Vuorenmäki

    Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala: Marko Hassinen, Eero Kallioniemi, Jenna Kyngäs, Miikka Leppimäki, Mirzahussein Rähmani, Marko Salmi, Daniel Väätäinen, Severine Nzimbu

    Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Toimitilahuollon osaamisala: Eini Ahava, Amera Al Maeeh, Hussein Al-Ramahi, Liandra Ferreira Valle, Abdinasir Gaire, Thamer Ghrairi, Nafisa Hirsi Adan, Nguniza Kaebwe, Leilo Mahamed, Kulanit Paksaphan, Yabanga Salumu, Viktor Soglaev, Angelika Straszak, Miia Veteli, Alizada Wahid

  • Puutarha-alan perustutkinto, Viheralan osaamisala: Eija Isoviita, Satu Koivu, Tiina Kyyhkynen, Heidi Nieminen, Heikki Tuomaala

     

  • Puuteollisuuden perustutkinto, Puusepänteollisuuden osaamisala: Ahmad Al Jarad, Olli Kähkölä, Bahador Larti, Heta Vedenpää

  • Rakennusalan perustutkinto, Kivialan osaamisala: Adel Ben Amor, Ali Harbi Nuri, Katja Kesti, Tarmo Lähteinen, Ojars Zirdzins

    Rakennusalan perustutkinto, Maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala: Atte Aimolahti, Farouk Bushara, Onni-Eemeli Haavisto, Otto Kemppainen, Santeri Liuksiala

    Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala: Niko Aalto, Ahmad Aboukhers, Salim Al Ahmad, Teemu Arola, Roni Aronen, Tanel Borovik, Arttu Elkelä, Vili Eskolin, Jimi Forsberg, Nico Hakala, Arne Hakkarainen, Mico Halme, Lauri Heinikangas, Jesse Heinonen, Tuomas Helminen, Eemeli Hinkkanen, Aleksi Huhtasalo, Rasmus Huhtasalo, Onni Humalamäki, Leevi Hyvönen, Nico Jokinen, Jesse Kallioinen, Niko Kalmu, Niilo Karjalainen, Matti Keisala, Hardi Khudhur, Niko Kniivilä, Ville Korhonen, Miiku Kortesmaa, Miro Koski, Seeti Kukkonen, Kasper Kukkula, Iikka Kyösti, Waltteri Lamminen, Anastasia Lausi, Vilhelmi Leponiemi, Jesper Majaniemi, Vili Mattila, Viivi Mikkonen, Hadi Mohammadi, Miro Mykkänen, Niilo Mänty, Arttu Nurmi, Miro Piippo, Matias Pohjosmäki, Ali Rahimi, Ali Razavi, Tatu Riihijärvi, Tuomas Räntilä, Matias Seppä, Masih Shafai, Miska Siurola, Eemi Sivonen, Miro Sola, Vili Viitanen, Eetu Vänninmaja, Antti Ylinen

  • Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala: Suua-Sofia Aalto, Uliana Abrosimenkova, Julia Aho, Oodi Erälaakso, Jessica Hukkanen, Johanna Järvinen, Laura Kantoniemi, Teemu Kautto, Ada Keskitalo, Raija Konttila, Nelli Korhonen, Janika Kotala, Thao Le, Wiktoria Maksymiak, Kalle Oksanen, Emmi Peltoniemi, Roy Prader, Nita Salo, Salla Salonen, Mimosa Taipale, Thuy Tran Phuong, Emma Vellonen

    Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala: Heidi Aholainen, Anssaf Al-Ani, Andrei Bala, Sylvie Bigabwa, Arunnee Chaihuad, Ryan Doughty, Maija Elomaa, Juan Feliz Reyes, Sonja Forsström, Nina Haapalahti, Iina Haukijärvi, Jonte Haume, Lassi Heiskanen, Roni Huhtasalo, Olli Iljanto, Pasi Jylhä, Elias Kandelin, Elli Kantonen, Supakit Khotsa, Alex Laine, Saaga Latokartano, Martti Launo, Emilia Lehmusvirta, Jenny Lehtimäki, Susanne Lehtimäki, Aada Lehtonen, Joona Lehtonen, Natali Lindeman, Aki Marttila, Jasmin Mikkola, Miikka Muurimäki, Siiri Mäkelä, Oksana Nikkinen, Fuzi Ollikainen, Iida Paadar, Pinja Penttilä, Somward Phomtam, Ville Pirttimaa, Leandra Pjetri, Tommi Pöntinen, Fozia Rehman, Sabina Sabanovic, Saara Saloniemi, Satu Savisto, Riku Silenius, Valtteri Sulonen, Julia Syri, Kewalin Särkkä, Eini Taipale, Mohammed Tuaimah, Lauri Tujula, Rasmus Tuomala, Kimmo Tuominen, Daniel Vainiomäki, Kanokpan Vihersalo, Juuso Äärilä

    Ruokapalvelujen ammattitutkinto, Suurtalousruoanvalmistuksen osaamisala: Sari Pukara

  • Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Mundheir Al-Sarayefi, Andrés Osorio

    Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Winda Allan, Minna Anttonen, Irina Enroth, Zinash Gebrehiwet, Atte Hakkarainen, Nemat Heidari, Janina Heikkilä, Juuli Hiltunen, Meizhi Huang, Iida Hännikäinen, Sonja Laakkonen, Sirpa Lankila, Marko Luukkonen, Karl Martikainen, Tiina Matilainen, Anduena Miftari, Sarita Niemenmaa, Thanaporn Niemenmaa, Milo Nieminen, Alisa Perämaa, Valtteri Poijärvi, Veera Rupponen, Jenni Saarentola, Anu Sulkava, Sonja Tavi, Nathalie Thoresen, Veronika Veleva, Negin Zaboli

    Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Somayeh Fahimi, Susanna Halla, Tiina Hiiri, Heidi Inki, Milja Itäpää, Luukas Johansson, Elina Kaakkurivaara, Ada Kallio, Sara Kaltto, Tiina Kannisto, Elina Kukkonen, Anne Kärkkäinen, Veera Laitinen, Mira Lamminen, Teija Lamminsivu, Mari Laukka, Oona Lehtinen, Julia Leppänen, Karoliina Meriläinen, Heta Myllymäki, Jouni Mäkinen, Emilia Niemi, Veera Nikki, Janika Nuutinen, Ella-Maria Paavola, Viivi Paavola, Maria Pajala, Minttu Palonen, Nastaran Panahi, Emma Parviainen, Marika Parviainen, Niina Peltonen, Karoliina Rautio, Merjema Sabanovic, Hajira Sardaripour, Emmi Saukkonen, Tinja Selander, Julia Syväoja, Iida Tervo, Sara Toijala, Ellinoora Tähtinen, Demet Uludag, Randa Undrus, Oona Vataja, Eerika Ylijoki, Susanna Yli-Somero

    Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Rose Ahmad, Minna Aho, Markku Inkeroinen, Piia Järvi, Sara Kivistö, Leeni Laakso, Emilia Lahti, Eija Lamminmäki, Anu Lehtonen, Krista Lekman, Sakari Metsälä, Janette Nyström, Jasmin Oras, Cerita Pajunen, Susanna Pisto-Koskinen, Sofia Sardinas Paz, Riina Stenroth, Silja Särkinen, Vesa Tanninen, Sami Tenhunen, Heidi Tromstedt, Kaisa Tuovinen, Tiia Ytterström

    Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Krista Andersson, Liese del Pino Hernandez, Sofia Eskonen, Ako Ghafoor, Roosa Haapala, Elisa Haronoja, Miina Havukainen, Emilia Heikkinen, Eveliina Hiltunen, Kiia Hokkala, Iida Holmala, Tiina Huppunen, Milena Hyttinen, Anna Härkönen, Saara Jutila, Jani Järvensivu, Emmi Kalliola, Jenna Katajisto, Maria-Katariina Kettumäki, Roosa Kiviniemi, Annabella Kiviranta, Aada Koskimäki, Minttu Kyllönen, Veera Köppä, Kimmo Lehtimäki, Helmi Lepikko, Shafa Malikova, Lotta Martansaari, Shuaib Mehryar, Ella Metsä, Saara Miettinen, Minea Mustajärvi, Krista-Maria Mäki, Tiia Mäkinen, Amalia Nopanen, Anna Nurisalo, Milja Nurmi, Abdul Rahimi, Katriina Raittinen, Janita Ranta, Emmiina Riihimäki, Ville-Petteri Rikander, Sara Ristiniemi, Ilona Ritakorpi, Saana Salakari, Oona Salminen, Tiia Salo, Kiia Sarin, Jeyanthi Senthil Subramanian, Sabina Šibalova, Hanna Stolt, Satu Suomalainen, Erika Susi, Alisa Terävä, Laura Tuiskunen, Silja Tuomaala, Fanny Tuominen, Nora Tuominen, Saija Vilén, Vilma Visala, Inari Wehmas

    Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Suunhoidon osaamisala: Riikka Anttonen, Aini Hassan, Maija Hautala, Tiia Järvensivu, Daniela Katto, Ali Khavari, Emilia Kättö, Jarna Lindén, Mikael Lius, Marika Mäkinen, Tea Männistö, Nabaá Naser, Janika Poskiparta, Jenni Saarikoski, Nina Tiirikainen, Merlin Viskre

    Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vammaistyön osaamisala: Micah Christian, Sami Gullstén, Jenniina Järvinen, Jasmin Kela, Nora Kormos, Riikka Kuirinlahti, Sylvi Mikola, Mira Nurminen, Veera Sommers

  • Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto: Lassi Aarne, Eetu Ahola, Atte Ahonen, Matias Ahonen, Valtteri Ahonen, Arttu Alppi, Mortada Al-Rushdi, Hafiz Amiri, Henry Anttila, Niko Aro, Aleksanteri Aromaa, Matthew Barrett, Miro Fokin, Kalle Haavisto, Atte Hangasmäki, Tommi Helassalo, Hans-Eeti Hiltunen, Olli Hinkka, Matias Hovi, Niklas Huuska, Julius Ikonen, Lauri Isokallio, Patrick Jukka, Mikael Järvelä, Antti Jääskeläinen, Johannes Kaivanto, Roope Kalliovalkama, Veeti Kauranta, Achille Kipoka, Jaani Kiuasmaa, Aleksi Knuutila, Markus Koivuniemi, Miikka Koivuniemi, Teemu Koskinen, Kimi Kossi, Sebastian Kyllönen, Tapio Kärkinen, Arttu Laaksonen, Niko Laikko, Lukas Leppänen, Jesse Litukka, Veikka Luukkonen, Riku Lähteenmäki, Juuso Marin, Veikko Mäenpää, Arttu Mäkinen, Eemeli Männik, Murtaza Nabizada, Aino Niemelä, Alex Nieminen, Olivia Nieminen, Rasmus Nieminen, Topi Nikkanen, Hafiz Noori, Miro Nurmi, Miko Paakasuo, Eetu Pahkala, Danius Peri, Matias Pirttilahti, Julia Pohja, Jussiantti Puoskari, Antti Puranen, Sami Rantanen, Topi Rantanen, Henri Rautanen, Juho Reunamäki, Alexandre Ribeiro de Oliveira, Juhana Riihimäki, Severi Riihimäki, Riku Riihinen, Eemeli Ristolainen, Matti Räty, Elias Rönkkö, Petrus Saarinen, Jiri Saksala, Tuomas Salminen, Otto Salokoski, Miro Secka, Antti Shemeikka, Mico Silmola, Oskari Soitiala, Valtteri Suojanen, Eetu Syrjä, Toni-Petteri Tapiola, Eemil Tikanmäki, Onni Tiura, Olli Toivainen, Eelis Turja, Leevi Turunen, Tomi Tähkävuori, Sami Utanen, Eetu Vahlberg, Miro Virta, Niko Vuorinen, Teemu Vuorinen, Wahidullah Zazai, Arttu Östman

  • Taideteollisuusalan perustutkinto, Puusepänalan osaamisala: Timo Ala-Huikku, Linda Heikkala, Vilpas Isopahkala, Aada Oslanus

    Taideteollisuusalan perustutkinto, Sisustusalan osaamisala: Emma Haavisto, Anise Vauhkonen

    Taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen valmistuksen osaamisala: Katri Jokinen, Aino Junttila, Elena Krushelnitskaya, Elisa Nurminen, Niko Repo, Marika Sihvonen, Liisa Sinkkonen, Anniina Taavitsainen, Zolfagar Yaghubi

  • Talotekniikan ammattitutkinto, Nuohouksen osaamisala: Atte Anttila, Tero Autero, Jyri Haveri, Marko Laukkanen, Lasse Nisonen, Ansu Nurmi, Tuomas Pekkanen, Atte Salmi, Jonne Seppälä, Niko Strömberg, Jyri Ussa, Timo Vahtokari, Joni Vuorinen, Paavo Väänänen

    Talotekniikan perustutkinto, Ilmanvaihtoasennuksen osaamisala: Eetu Ahola, Eetu Jokinen, Valtteri Korkiamäki, Roope Moilanen, Kasperi Mäkirinta, Eetu Mäntyharju, Sami Vannes

    Talotekniikan perustutkinto, Putkiasennuksen osaamisala: Jaakko Aaltojärvi, Tuomas Ahola, Mikko Allen, Joona Heinonen, Hannes Holma, Veeti Jaskari, Jonne Jokipolvi, Aatu Kankainen, Elias Ketola, Aleksi Kivelä, Rene Kuusela, Rasmus Lahti, Kalle Lamminaho, Mikko Motin, Jere Mustalammi, Jenni Mäkelä, Otto Omenainen, Joona Saarinen, Elmeri Silván, Heikki Syrjä, Antti Toivonen, Teemu Viitanen, Saska Wallenius, Mikke Äijö

  • Teknisen suunnittelun perustutkinto: Harri Hyttinen, Tiia Häkkinen, Mari Jaakkola, Marianna Juola, Jani Karilainen, Marika Lehto, Jyrki Lepistö, Iida Salo, Sanna Salonen, Pirjo Savonen, Tia Sharma, Minna Syväjärvi

     

  • Tekstiili- ja muotialan perustutkinto: Ghizlane Elmyr, Tiia Granqvist, Pirta Harjunheimo, Janne Ilves, Essi Koivula, Linnea Kuusisto, Emma Laiho, Sylvi Leppänen, Kati Luomajoki, Myrsky Matero, Melissa Nummelin, Suvi Paasila, Shanti Pant-Holma, Mauro Severino, Myrsky Sivonen, Jesse Stenroos, Anu Tuominen, Sara Vaali

  • Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Eetu Ahonen, Eino Ahvenainen, Mansur Azizi, Samu Hannuksela, Miku Haveri, Otso Heimonen, Tino Heinonen, Topi Heinämäki, Elias Hiltunen, Veeti Hyttinen, Mici Katajisto, Kalle Kivistö, Markus Koski, Tatu Kuisma, Waltteri Kyllönen, Jesse Lahtinen, Leevi Lassila, Niklas Laurell, Joni Lemmetty, Roope Lignell, Verneri Mattila, Jami Mäkinen, Danh Nguyen, Maria Niemelä, Paavo Nurmi, Jasper Pasanen, Mikael Pekkala, Konsta Pukari, Jari Rantanen, Ville Siimesmaa, Niko Suoniemi, Markus Södergård, Nuutti Tohu, Leevi Törnvall, Aarni Viippo

  • Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Janette Heinisuo, Antti Humala, Markku Järvi, Risto Keskinen, Pauli Peltomaa, Lassi Rantaniemi, Katri Rose, Ilja Terentjev, Kristiina Tyyskä

    Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Käytön tuen osaamisala: Jere Ahonen, Väinö Alanen, Miska Lehtinen, Leevi Lehtonen, Toivo Mäkelä, Tatu Paananen, Patrik Salminen, Teemu Savukoski, Annika Soljander, Tatu Tulijoki

    Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Ohjelmistotuotannon osaamisala: Aleksi Glad, Niklas Höckerstedt, Veeti Koskinen, Tapio Lielahti, Samu Mäkinen, Leimu Raittinen, Anton Rosnell, Elina Sandborg

    Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto: Mika Hiitelä, Jaanus Jõks

  • Turvallisuusalan perustutkinto: Milla Aho, Otto Aspbäck, Kreshnik Hajdinaj, Ada Harju, Henri Heikka, Kiia Holmi, Mila Jamalainen, Aleksi Järvi, Lari Karppila, Emmi Kinnunen, Topi Kinnunen, Sanni Kirvesoja, Tatu Kohola, Leevi Korkmaz, Eelis Korpela, Jaakko Koski, Viivi Lehti, Susanna Lehtonen, Ramona Manninen, Josephine Masih, Katri Murto, Toni Nikkilä, Annu Ojainmaa, Oliver Ojala, Lilja Peltola, Maarit Saarelainen, Ville Saarenketo, Sini Saarinen, Aleksi Salonen, Ilkka Sankala, Iiro Savolainen, Patrik Setälä, Melissa Toiva, Aatu Vuolle, Peppi-Netta Vuorinen

  • Vanhustyön erikoisammattitutkinto, Elämän loppuvaiheen hoitotyön osaamisala: Aino Marjamaa

    Vanhustyön erikoisammattitutkinto, Ikääntyneen ihmisen palveluohjauksen osaamisala: Essi Teerinen

    Vanhustyön erikoisammattitutkinto, Muistioireisen ja muistisairaan ihmisen elämän tukemisen osaamisala: Janika Mäkiaho, Mira Niemi

  • Välinehuoltoalan perustutkinto: Laura Högander, Anette Kortesmaa, Jenni Kuismin, Emmi Poutiainen, Essi Vanhamäki

Onnittelemme lämpimästi ja toivomme teille ammattimaista tulevaisuutta!