Treenaamo ja Kohtaamo

Treenaamo

Treenaamo on avoin oppimisympäristö, jossa voit tehdä erilaisia tehtäviä ja saat ohjausta. Aukioloajat ovat toimipistekohtaiset.

Treenaamossa pääset harjoittelemaan lisää, kertaamaan, osallistumaan samanaikaisesti ohjaukseen muiden kanssa ja saat apua erilaisiin rästitehtäviin.

Treenaamoiden yhteystiedot

  • Pia Kauppi
    puhelin 040 586 8132
    sähköposti pia.kauppi@tampere.fi

  • erityisopettaja
    Sanna-Mari Jalava
    puhelin 050 5739695
    sanna-mari.jalava@tampere.fi

    ammatillinen ohjaaja
    Hanna Hyvärinen
    puhelin 0417302201
    hanna.hyvarinen@tampere.fi

    ammatillinen ohjaaja
    Iida Korpinen
    puhelin 041730 0670
    iida.korpinen@tampere.fi

  • erityisopettaja
    Marjaana Oittinen
    puhelin 040 592 4702
    marjaana.oittinen@tampere.fi

    erityisopettaja
    Kari-Pekka Vulli
    puhelin 040 806 4106
    kari-pekka.vulli@tampere.fi

  • erityisopettaja
    Minna Harjanne
    puhelin 050 3956368
    minna.harjanne@tampere.fi

    erityisopettaja
    Tuomas Vuorio
    puhelin 0505712998
    tuomas.vuorio@tampere.fi

    ammatillinen ohjaaja
    Ninna Hannu
    puhelin 040 619 0768
    ninna.hannu@tampere.fi

  • erityisopettaja
    Päivi Leppämäki
    puhelin 0407639862
    paivi.leppamaki@tampere.fi

  • ammatillinen ohjaaja
    Maria-Felia Järvinen
    puhelin 0406390706
    sähköposti maria.felicia@jarvinen@tampere.fi

    ammatillinen ohjaaja Jyri Ylikoski
    puhelin 0444314392
    sähköposti jyri.ylikoski@tampere.fi

  • Hius- ja kauneusala, ravintola- ja cateringala
    Eine Altonen
    puhelin 040 868 7276
    sähköposti eine.altonen@tampere.fi

    Kasvatus- ja ohjausala, sosiaali- ja terveysala
    Tiina Hyttinen
    puhelin 040 354 5870
    sähköposti tiina.hyttinen@tampere.fi
    Tanja Tomminen
    puhelin 040 354 6986
    sähköposti tanja.tomminen@tampere.fi

    Liiketalous- ja matkailuala
    Ville Torvinen
    puhelin 040 6539532
    sähköposti ville.torvinen@tampere.fi

  • ammatillinen ohjaaja
    Tero Hietaniemi
    puhelin 0408687288
    tero.hietaniemi@tampere.fi

Kohtaamo

Kohtaamo on opiskelijoillemme avoin kohtaamispaikka. Kohtaamoon voit tulla juttelemaan mieltä askarruttavista asioista henkilöstömme ja vierailijoidemme kanssa.

Vierailijoitamme ovat esimerkiksi erilaiset harrastustoimijat, eri yhdistykset ja järjestöt.

Aukioloajat ja ohjelma löytyvät toimipisteittäin info-TV:ltä.


Sammonkatu
Ammatillinen ohjaaja
Jyri Ylikoski
puhelin 044 431 4392
sähköposti Jyri.Ylikoski@tampere.fi

Hervanta
Ammatillinen ohjaaja
Eerika Moisio
puhelin 041 730 5572
sähköposti eerika.moisio@tampere.fi

Santalahti
Ammatillinen ohjaaja
Mari Virtanen
puhelin 040 806 3334
sähköposti Mari.K.Virtanen@tampere.fi

Orivesi ja Virrat
Ammatillinen ohjaaja
Markus Hannila
puhelin 040 149 6042
sähköposti markus.hannila@tampere.fi